wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaTechCzy PayPal jest bezpieczny?

Czy PayPal jest bezpieczny?

Date:

Related stories

Jak wybrać najlepszą farbę do malowania ścian?

Wybór odpowiedniej farby do malowania ścian w Twoim domu...

Jak zbudować własny portfel inwestycyjny?

Finanse to dziedzina, która wymaga nie tylko umiejętności zarządzania...

Jak poprawić jakość snu i zmniejszyć bezsenność?

Sen to ważny element życia, który wpływa na nasze...

Jak stworzyć własną aplikację mobilną?

Czy kiedykolwiek marzyłeś o stworzeniu własnej aplikacji mobilnej? W...

Jak wykorzystać kody rabatowe do eobuwie i zaoszczędzić pieniądze?

Każdy miłośnik mody wie, że zakup wysokiej jakości obuwia...

PayPal stał się niezbędnym narzędziem do codziennych transakcji i zakupów eCommerce. Czy jest on jednak bezpieczny? Chociaż PayPal początkowo był usługą skupiającą się głównie na płatnościach online, od tego czasu jego zasięg znacznie się rozszerzył. Oferuje teraz takie usługi, jak płatności mobilne, wirtualne karty kredytowe, a nawet karty podarunkowe. Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy przyjrzeć się ich historii i aktualnemu stanowi oferty PP. Oto krótki przegląd systemu PayPal i dlaczego jest ogólnie uważany za stosunkowo bezpieczny — zwłaszcza w porównaniu z innymi opcjami.

PayPal nie jest kontem bankowym

PayPal NIE jest kontem bankowym. Nie wpłacasz pieniędzy na konto bankowe i nie otrzymujesz z niego karty debetowej. Rejestrując konto PayPal, podajesz tylko informacje niezbędne do witryny handlu elektronicznego, w której chcesz otrzymywać płatności. Po zarejestrowaniu każdy, kto chce wysłać Ci płatność, może to zrobić, używając Twojego adresu e-mail i hasła. Jeśli Twój komputer ulegnie awarii i utracisz dostęp do swojego adresu e-mail i/lub hasła, nic się nie stanie.

Za każdym razem, gdy wprowadzasz swój adres e-mail i hasło, PayPal loguje Cię bezpiecznie za pomocą technologii SSL (Secure Sockets Layer). Ponieważ dane są przesyłane przez bezpieczne połączenia, hakerzy nie mogą ich przechwycić. PayPal sprawdza również, czy adres e-mail kupującego jest zgodny z adresem podanym podczas pierwszej rejestracji. To samo dotyczy każdej dokonanej transakcji. Każdy zakup, bez względu na jego wielkość, jest rejestrowany w wewnętrznej bazie danych, która uniemożliwia zakończenie sprzedaży do momentu otrzymania przez sprzedającego potwierdzenia z systemu PayPal.

W jaki sposób PayPal Cię chroni?

PayPal zapewnia kilka warstw ochrony, w tym wykrywanie oszustw i zapobieganie nieuczciwym transakcjom. Dodatkowo masz dostęp do informacji o każdej transakcji i kliencie, jeśli to konieczne. Możesz wyrazić zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail z powiadomieniami o podejrzanej aktywności na Twoim koncie.

Jak uchronić się przed oszustwami?

Jak zawsze, warto robić zakupy w renomowanych sklepach internetowych. Robiąc zakupy w dowolnej witrynie, sprawdź ocenę sprzedawcy. Jeśli nie otrzymali wystarczającej liczby pozytywnych recenzji, nie korzystaj z płatności PP. Zdecydowanie zalecane jest korzystanie z PayPal podczas dokonywania zakupów online. Te opcje zapewniają doskonałą ochronę Twoich danych osobowych.

Aby się chronić, pamiętaj o następujących wskazówkach dotyczących bezpieczeństwa. Nie pozwól nieznajomym poznać Twoich danych osobowych. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać swój wyciąg i historię płatności i nigdy nie podawaj haseł osobom, którym nie ufasz.

Oto jak zapewnić bezpieczeństwo informacji podczas wysyłania lub odbierania pieniędzy za pośrednictwem systemu PayPal:

  • Nigdy nie używaj swojego imienia i nazwiska ani adresu domowego
  • Jeśli kupujesz coś online, podaj tylko swój adres e-mail
  • Nie ujawniaj swojego hasła ani danych karty płatniczej
  • Wyloguj się z PayPal po zakończeniu dokonywania płatności

Podsumowanie

PayPal to bezpieczny sposób dokonywania płatności online przy użyciu karty kredytowej, konta bankowego, karty debetowej lub danych innej instytucji finansowej. Możesz wysyłać pieniądze bezpośrednio z salda PayPal do każdego odbiorcy który kto akceptuje PayPal. Jeśli ktoś ukradnie Twoją nazwę użytkownika i hasło, nie będzie miał dostępu do Twoich danych osobowych ani środków. Gdy wpiszesz swój adres e-mail lub numer telefonu, przestępcy będą potrzebować dokładnie tych samych informacji. Więc jeśli ktoś prosi o Twój adres e-mail lub telefon, nie dawaj mu tego, czego chce!

Ostatnnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj